Günümüzde istediklerimize nerden ve nasıl erişebileceğimiz çok önemli bir konu olmuş durumdadır. Belki okumanız gereken bir mesaj vardır ve siz vapurdasınızdır veya yollamanız gereken bir dosya vardır ve siz evinizden çok uzaktasınızdır. Facebook sizin başınıza gelebilecek her türlü sorunu çoktan düşünerek Facebook giriş yapabilmeniz için telefonlarınıza ve tabletlerinize uygun uygulamalar geliştirmiştir.

Kısaca dünyanın neresinde olursanız olun yanınızda internete bağlanabilen bir telefon veya tablet varsa Facebook giriş yap abilirsiniz. Zaten şu dönemde internete erişemeyen telefon ve tablet sayısı yok denecek kadar az bulunmaktadır. Peki daha önce giriş yapmadım nasıl yapacağım diyorsanız hemen size basit bir açıklamada bulunalım. Bilgsayarınızdan giriş yaptığınızı varsayarsak, öncelikle Facebook’a kaydol manız gerekmektedir. Daha sonrasında giriş sayfasının sağ üst köşesine bulunan giriş paneline kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra giriş butonuna basarak giriş yapabilirsiniz.

Mobil uygulamalarda ise işletim sisteminizin desteklediği Facebook uygulamasını Google Play veya Apple Store’dan indirerek giriş yapabilir veya Facebook kur abilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza direk giriş paneli gelecektir. Panele kullanıcı bilgilerini girdikten sonra giriş butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Facebook giriş bilgilerinizi unuttuğunuz takdirde, giriş sayfasında bulunan Şifremi Unuttum seçeneğinizi kullanarak unutmuş veya kaybetmiş olduğunuz bilgilerinizi edinebilir ve Facebook’a giriş yapabilirsiniz. Eğer hesap bilgileriniz hakkında hiçbir şey hatırlamıyorsanız tekrar Facebook hesabı açmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Facebook’a Kaydol başlıklı makalemizde Facebook a Kaydol, Facebook Giriş ve Facebook Kaydol hakkında bilgiler verilmektedir.