Günümüz sitelerinin en çok önem gösterdiği bölüm giriş sayfasıdır. Çünkü bir kullanıcıyı sitenize bağlamak için ilk bakışın mükemmel olması gerekmektedir. Facebook mühendisleri ve tasarımcıları bunun farkında oldukları için yeni kullanıcıları için muazzam bir giriş sayfası hazırlamışlar. Giriş sayfasında yok yok diyebilir; oyunlar, müzikler, giriş paneli, kayıt olma paneli, dil seçenekleri vb. Kayıt olmadan bile gerçekleştirebileceğiniz onlarca seçenek giriş sayfası üzerine eklenmiş durumda.

Biraz daha ayrıntıya girecek olursak; giriş sayfasının sağ üst köşesinde giriş paneli bulunmaktadır. Bu panele Facebook kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek Facebook giriş yapabilirsiniz. Aynı bölümde unutmuş olduğunuz kullanıcı adı veya şifrenizi bulmak için konulmuş seçenekte bulunmaktadır.

Sayfanın sağ tarafında bulunan kayıt paneli ise yeni kullanıcılar için çok basit, düzenli ve kullanışlı bir hale getirilmiş durumda. İstenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra kaydol butonuna basarak Facebook’a kaydol abilirsiniz.

Facebook mobil kullanıcıları için sol köşede bulunan bir yardım kitapçığıda bulunmaktadır. Artık mobil Facebook uygulamaları neredeyse web uygulamasına eş değer düzeyde gelişmiş durumda. Birçok özellik ve yenilik bulunuyor ve bunu kullanıcılar bilmiyor. Kullanıcılarını bilgilendirmek amacıyla Facebook bir mobil uygulama kitapçığı çıkartmış. Bu kitapçığı biraz inceledikten sonra telefonlarınızdan veya tabletlerinizden Facebook giriş yap abilirsiniz. Yine mobil uygulamaları kullanarak Facebook kur abilirsiniz.

Alt tarafta bulunan birden çok dil seçenekleri sayesinde kullanmakta olduğunuz veya geliştirmek istediğinizi dili seçerek Facebook aç abilirsiniz ve sosyal medyanın sınırsız dünyasına erişebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook’a Kaydol başlıklı makalemizde Facebook a Kaydol, Facebook Giriş ve Facebook Kaydol hakkında bilgiler verilmektedir.